Опис
Морфологія:
Хавортія є невеликим сукулентною рослиною. Стебло в хавортії або відсутнє, або сильно укорочене. В деяких видів стебла сильно гілкуються. Листя щільне, грубе на дотик, м’ясисті. Залежно від виду листкові пластинки можуть бути подовженими, плоскими, тупоконечними, часто з великою кількістю горбків. Листя хавортії зібране в прикореневу розетку. Колір листя може бути найрізноманітнішим. Молоде листя ясно-зеленого кольору з білими горбками, дорослі — темно-зелені. Крім того, в деяких рослин можуть бути присутніми на литтях прозорі ділянки, призначені для того, щоб пропускати дуже яскраве світло. Листкові розетки
хавортії можуть бути різних розмірів: від 4 до 10 см. Хавортія перлинна має товсте щільне листя, зібране в прикореневу розетку. Листкові пластинки темно-зелені, покриті бородавками білого кольору. По краях листя розташований невеликий шип. Хавортія звивиста має подовжене листя трикутної форми, розташовані на стеблі трьома спіральними рядами. Поверхня листкової пластинки покрита невеликими горбками. Листя хавортії зібране в прикореневу розетку. Забарвлення листя може варіюватися від блідо – до темно-зеленого. Хавортія Рейнвардта представляє собою рослину з листками ланцетовидної форми. Зверху листкові пластинки гладкі, знизу покриті бородавчатими наростами. Листя хавортії смугасто–ланцетовидні із загостреним кінцем, зібрані в прикорневу розетку. Поверхня листкової пластинки забарвлена в зелений колір з білими поперечними смужками.
Основними шкідниками рослини є щитівки і павутинові кліщі, які уражають квітку при неправильному догляді. Перші ознаки появи щитівок — невеликі сухі плями на листках; павутинового кліща — білий наліт на зовнішній стороні листя.
Догляд:
Хавортія — досить невибаглива рослина і може зростати як в деякому затіненні, так і при досить яркому освітленні. Влітку рослину можна виносити на балкон, поступово привчаючи його до сонячних променів. Поливати хавортію потрібно літом помірно (1-2 рази в неділю) і дуже рідко взимку (1 раз на місяць). Квітка не потребує підвищеної вологості повітря, тому обприскувати хавортію не слід. Краще всього містити рослину в приміщенні з сухим повітрям. Температура повітря влітку має бути біля 20-25°С, взимку трохи нижче — 15-17°С. Розміщувати рослину поблизу опалювальних приладів небажано. Пересаджувати хавортію потрібно щорік ранньою весною. Підживлюють рослину не частіше 1 разу в місяць, використовуючи для цього органічні добрива або добрива для кактусів. Взимку підживку потрібно припинити. Розмножується хавортія розетками, що утворюються на материнській рослині. Розетки слід відділяти в той момент, коли у них з’явилося коріння, і висаджувати в грунт. Хавортію можна розмножувати листковими черенками.
Білі або блідо-розові дрібні квітки рослини розміщуються на довгому квітконосі і зібрані в колосовидні суцвіття. Квітне хавортія влітку; особливої декоративності квітки не мають.
Грунтову суміш для хавортії слід складати з 1 частини перегнійної землі, 1 частини торфу і 1 части піску. Корисно додати в грунт небагато дерев’яного вугілля. На дні горщика з рослиною необхідно створити дренажний шар з битої цегли.
Хавортія користується великою популярністю в кімнатному квітникарстві завдяки невибагливості і оригінальному вигляду.
Відгуки
Відгуків немає, поки що.