Aporocactus Апорокактус

Категорія: Позначки: ,

Опис

Батьківщиною цього кактуса, що належить до родини Кактусових (Cactaceae) є Мексика. У природі існує лише 5 видів, що належать до цього роду.

З п’яти видів в кімнатних умовах можна вирощувати лише один – Апорокактус плетевидний (A. flagelliformis).


Морфологія:
Всі види апорокактусів незвичайні. Вони чи не єдині ампельні кактуси із всієї родини. Стебла апорокактуса досяга­ють 2 см в діаметрі. Вони витончено звисають вниз та інколи мають повітряне коріння. На тонких стеблах, забарвлені в ясно-зелений колір з червонуватим кінчиком, розташовуються багаточисельні невисокі ребра, часто покриті ареолами. Колючки апорокактуса щетиновидні, короткі, густо покривають все стебло рослини. Забарвлення колючок червонувато-коричневе.


Догляд:
Апорокактус не любить яскравого освітлення. Оптимальною для його вирощування являєть­ся півтінь. Літом, особливо в жаркі дні, рослині потрібний інтенсивний полив і часте обприскування м’якою водою кімнатної температури. Зимою апорокактус поливають і обприскують рідше, проте ґрунт в горшку має бути постійно злегка вологим. В період активного зростання апорокактус виносять на свіже повітря, створюючи захист від сонячних променів і атмос­ферних опадів. Взимку його заносять в світле приміщення, де підтримують температуру повітря в межах 10-15°С. Пересадку апорокактуса проводять щорік навесні. Підживлюють апорокактус спеціальними живильними сумішами для кактусів. Їх вно­сять в ґрунт 1 раз в 10 днів. Апорокактус не утворює діток, тому його розмножують насінням або черенками.

Цвіт апорокактуса надзвичайно привабливий. Зигоморфні квітки рослини досить великі, довжиною 7-8 см. Пелюстки квіток можуть бути забарвлені у всі відтінки червоного кольору. Тривалість життя квіток – максимум 4 дні. Після запилення на рослині з’являються плоди: невеликі – округлі ягоди.


 

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Будьте першим, хто залишив відгук “Aporocactus Апорокактус”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *